Jak optycznie powiększyć małą przestrzeń?

Masz małe mieszkanie w bloku i zastanawiasz się, jak je optycznie powiększyć? Rozwiązaniem są panele ścienne 3D! A może chcesz zrobić przemeblowanie, aby zyskać nieco więcej przestrzeni dla siebie? Odkryj kilka wskazówek, dzięki którym optycznie powiększysz nawet małą powierzchnię!

Odpowiedni dobór koloru, czyli o kolorystyce ścian, która ma znaczenie!

Masz wąskie pokoje, które w dodatku nie są zbyt dobrze oświetlone? Możesz je rozświetlić jasnymi kolorami ścian, które odbijają promienie słoneczne. Sprawdzą się wszystkie pastelowe odcienie oraz klasyczna biel! To właśnie one optycznie powiększą pokój i sprawią, że szybko stanie się przestronnym miejscem. Nie bój się też szarego koloru. To on nada wnętrzu elegancji i nie przytłoczy odwiedzających gości.

Odpowiednie wybranie kolorystyki ścian ma ogromne znaczenie na wizualizację pomieszczenia. Od nich zależy bowiem, czy pokój będzie optycznie powiększony, czy uzyskamy efekt przeciwny do zamierzonego. W przypadku wąskich pomieszczeń warto w tym przypadku zastosować zasadę: “Im prościej, tym lepiej”. Nie bez znaczenia są również panele dekoracyjne 3D, które wybierzesz do pokoju. Na węższych metrażach lepiej stosować dynamiczne wzory, które podkreślają charakter wnętrza.

Ponadto, jeśli dopiero przygotowujesz się do odświeżenia ścian lub ich zmiany na inny kolor – zapamiętaj jedną wskazówkę. W wąskim pokoju możesz pomalować jedną ze ścian na ciemniejszy kolor. Po to, aby zachować kontrast z pozostałymi białymi ścianami. Ta wskazówka pozwala uniknąć efektu zbyt nudnego pomieszczenia.

Lustra na ścianach – optyczny sposób na powiększenie małych wnętrz

Większość ekspertów od aranżacji nieustannie podkreśla rolę luster w aranżacjach wnętrz. Zawieszone pionowo pomogą podwyższyć pokój optycznie, a poziomo – poszerzą go i sprawią, że będzie wydawał się większy.

Nie wiesz, gdzie umieścić lustra? Najlepszym miejscem dla nich będą narożniki i kąty, które powiększą pokój. Lustro możesz też umieścić naprzeciwko wejścia do pomieszczenia. Te umieszczone blisko okien pozwolą odbić światło i wizualnie stworzyć ciekawe przejście. Pokoje wyposażone w choć jedno lustro dla ludzkiego oka stają się większe. To wszystko za sprawą stworzone w pomieszczeniu głębi.

Panele dekoracyjne 3D z ciekawymi wzorami

Masz dość nudnych ścian bez wyrazu? Teraz możesz to w prosty sposób zmienić. W naszym sklepie Elega do dyspozycji masz mnóstwo ciekawych wzorów. To właśnie one pozwolą Ci tanio i skutecznie odmienić wnętrze.

Jakie panele ścienne 3D wybrać do małego pomieszczenia? To zadanie niełatwe, ale mnogość wzorów w sklepie Elega.pl na pewno pozwoli Ci podjąć decyzję. Wyobraź sobie, jak jednym prostym wzorem panelu możesz zmienić swoje wnętrze.

Przede wszystkim subtelne wzory będą doskonałym wyborem do kuchni, jadalni, sypialni. Możesz je wykorzystać również do stworzenia klimatycznego pokoju dla dziecka. Bardziej dynamiczne wzory paneli ściennych 3D możesz wybrać z myślą o małych pokojach lub wnękach. Wyraziste, ciekawe kompozycje sprawdzą się na korytarzach, w pokoju dla gości, salonie.

Które panele ścienne 3D pasują do małych wnętrz?

Panel ścienny 3D Honey to łagodny wzór przypominający plaster miodu. Dzięki niemu w prosty sposób powiększysz jadalnię lub kuchnię. To niskobudżetowe rozwiązanie dla Twojego domu lub mieszkania. Nasz panel Honey możesz wykorzystać także w innych miejscach: korytarzu, biurze lub łazience. Małe heksagony połączone w jedną kompozycję to sposób na ciekawą dekorację. Im bardziej kreatywny wzór, tym ciekawszy efekt wizualny. Taka zasada na pewno Ci pomoże odmienić wnętrze. Jeśli jeszcze zastanawiasz się jakie panele dekoracyjne na ścianę wybrać to wiedz, że poniższe

Panel ścienny 3D Mayday to ciekawe rozwiązanie do małych, ale przytulnych sypialni. Za jego pomocą optycznie powiększysz swoją ulubioną przestrzeń. Ciekawy wzór przyciągnie wzrok na dłużej, a ściany nie będą nudne i zyskają świeżość. Już nie musisz zastanawiać się, jakie panele dekoracyjne na ścianę wybrać do małej przestrzeni.

Funkcjonalne meble do zadań specjalnych

Masz mało miejsca? Spróbuj zmienić swoje dotychczasowe meble na takie, które będą bardziej funkcjonalne. Zwróć uwagę na wszystkie schowki, szuflady i półki. Możesz je wykorzystać do przechowania rzadko używanych przedmiotów. W ten sposób oczyścisz przestrzeń wokół siebie i zadbasz o porządek.

Do pokoju dziecięcego możesz zamówić składane meble, które są bardzo praktyczne i wygodne dla rodziców. Dzięki nim możesz szybko odzyskać miejsce, a nieużywane meble sprzedać lub zaaranżować w innym pomieszczeniu.

Chcesz kupić nowe meble do pokoju? Pufy ze skrytkami oraz szafy modułowe to świetne pomysły do małego pokoju. Pozwolą Ci ukryć to, co powinno być niewidoczne dla gości. Ponadto tego typu meble są bardzo uniwersalne i z pewnością na wiele lat. W małych pomieszczeniach doskonałym wyborem będą też meble na zamówienie. Możesz je dopasować do indywidualnych wizji aranżacyjnych i konkretnych miejsc.

Minimalizm dekoracyjny, czyli o umiejętnym dobieraniu dodatków

Kluczowe jest też dopasowanie dodatków. Zamiast kilku bibelotów na wierzchu, postaw na jeden, mocny akcent w małych przestrzeniach. Dzięki temu zyskasz nie tylko oszczędności w portfelu, ale i miejsce w pokoju. Może to być elegancki panel ścienny 3D lub ciekawa grafika ścienna. W małych wnętrzach należy stosować zasadę minimalizmu: im mniej rzeczy wokół, tym lepiej.
A Ty? Masz małą przestrzeń? Jak wygląda Twoja aranżacja? A może planujesz zmienić swoje wnętrze? Podziel się z komentarzu!

Więcej
artykułów